Grupa „Motylki” – #LekcjaHIGIENY i #wirusoochrona

W dniu 9 marca 2021 roku dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” zapoczątkowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W akcji uczestniczyło 19 dzieci.

W ramach zajęć omówione zostały następujące kryteria:

  • prawidłowa higiena rąk;
  • podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
  • podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
  • inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

Dzieci z grupy „Motylki” w tym roku szkolnym brały udział we wcześniejszych akcjach promujących higienę, odżywianie oraz aktywny tryb życia („Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk”, „Czyściochowe Przedszkole”- Rossmann, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, „Dzieciaki Mleczaki”).