Grupa „Żabki” – #LekcjaHIGIENY i #wirusoochrona

W dniach 22-24 luty 2021 roku w grupie „Żabki” zostały przeprowadzone zajęcia w ramach akcji „Wirusoochrona”. W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci. W trakcie zajęć dzieci z grupy „Żabki” dowiedziały się o przyczynach chorób zakaźnych, w tym głównie grypy i koronawirusa. Mogły zaobserwować jak wyglądają wirusy i bakterie chorobotwórcze niewidzialne gołym okiem, dzięki przygotowanym pomocom dydaktycznym. Dowiedziały się w jaki sposób mogą chronić się przed nimi oraz jak postępować kiedy już zachorujemy. Aby zrozumieć potrzebę dostosowywania odzieży do warunków pogodowych, przedszkolaki segregowały ubrania według pór roku. W celu promocji zasad zdrowego stylu życia przygotowały sałatkę warzywną, a także uczestniczyły w porannych ćwiczeniach fizycznych. Poznały zasady właściwej higieny rąk. Omówione i wyćwiczone w praktyce zostały kroki prawidłowego mycia rąk. Dzieci odwiedził bohater czystości – Pan Mydełko, który pomógł pozbyć się z rączek wirusów i bakterii. Przedszkolaki rozwiązały krzyżówkę oraz pokolorowały kolorowankę. Dodatkowo wykonały kodowanie wirusów, pracę plastyczną „Wirusiki”, które zaprezentowane zostały na tablicy grupy. W ramach przekazania zdobytych na zajęciach informacji wśród domowników, dzieci otrzymały dwustronną kolorowankę. Pierwsza strona przedstawiała brudne rączki, na których były wirusy, a druga strona rączki czyste już umyte mydłem. Wraz z rodzicami przedszkolaki z grupy „Żabki” doskonale wykonały zadanie domowe.