Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Ozdoba Bożonarodzeniowa”

W dniach od 15 grudnia 2021 r. do 10 stycznia 2022 r. odbył się Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Ozdoba Bożonarodzeniowa” zorganizowany przez nauczycielki: mgr Martę Mielczarek oraz mgr Agnieszkę Szczepańczyk z Przedszkola Nr 2 w Myszkowie.

Przedmiotem pracy było stworzenie ozdoby bożonarodzeniowej w dowolnym kształcie, wielkości oraz wybranej przez uczestników technice plastycznej.

W ogólnopolskim konkursie wzięło udział 22 przedszkoli z całej Polski, w tym 45 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Jury wyłoniły trzy pierwsze miejsca pośród prac odznaczających się szczególną pomysłowością w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4 latki oraz 5 – 6 – latki. Podczas oceny uwagę zwracano na zgodność pracy z tematem konkursu, technikę wykonania pracy, samodzielność dzieci oraz staranność wykonania pracy.

Laureatami konkursu zostali:

I kategoria wiekowa: 3 – 4-latki

1 miejsce – Iwona Smętek – Gminne Przedszkole „Stokrotka”, Spytkowice

2 miejsce – Eryk Kowalski – Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie

3 miejsce – Oliwia Buda – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie

II kategoria wiekowa: 5 – 6-latki

1 miejsce – Lena Zimońska – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5 w Myszkowie

2 miejsce – Anna Turek – Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Polanach

3 miejsce – Karina Kozioł – Samorządowe Przedszkole nr 2 , Biłgoraj

Laureaci konkursu otrzymają upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do udziału w konkursie otrzymają podziękowania.