Grupa „Zajączki” – Robimy Zdrowe Kanapki

Grupa „Zajączki” wzięła udział w zajęciach kulinarnych “Robimy zdrowe kanapki”. Zajęcia kulinarne to coś, co uwielbiają nasze dzieci. Przedszkolaki miały okazję pokazać, jakie są już odpowiedzialne. Podczas zajęć utrwaliły nazwy poszczególnych warzyw,  które wykorzystały do wykonania kanapek. Przedszkolaki poznawały warzywa: wąchały, dotykały i próbowały składniki. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem dzieci zabrały się do pracy. Po przygotowaniu kanapek odbyła się degustacja, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.