Grupa „Muchomorki” – „Andrzejki”

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie.

My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów i czarownic. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje – nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci.