Z WIZYTĄ W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych dzieci z grup : „Zajączki” i „Motylki” odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny „Stomed”.

Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz o higienę jamy ustnej. Pan dentysta wraz ze swoją asystentką przyjęli nas bardzo serdecznie. Zapoznali nas z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśnili jak się leczy zęby, oraz pokazali dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie przeprowadzono pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Każde dziecko mogło usiąść  na fotelu, na którym pan stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki zachęcające do wizyt w gabinetach stomatologicznych.