SPRZĄTANIE ŚWIATA – 2015

Sprzątanie Świata

ghj

     Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. 19 września nasze przedszkolaki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – wokół przedszkola oraz teren przedszkolny. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa przysłowia chińskiego:

Słyszę- zapominam

Widzę-pamiętam

Czynię-rozumiem