SEGREGUJEMY ŚMIECI

22 listopada br. przedstawicielka koncernu FCC Envivonment  odwiedziła nasze przedszkole. Dzieci z grup: „Zajączki”, „Żabki” i „Muchomorki” mogły uczestniczyć w prelekcji na temat segregacji śmieci. Celem spotkania była edukacja ekologiczna: przypomnienie jak prawidłowo segregować odpady. W tym celu wykorzystano prezentację multimedialną, która przypomniała jakie są rodzaje odpadów, kolory worków i pojemników, do których należy wkładać posegregowane śmieci , a których odpadów nie należy wrzucać do pojemników wcale. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu wykazały się dużą znajomością tematu, bardzo dobrze radziły sobie w części praktycznej ,kiedy chętne dzieci segregowały śmieci. Wszystkie zasłużyły na specjalne nagrody: kolorowanki i kredki . Dziękujemy za ciekawe spotkanie.