„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z grup „Żabki” i „Krasnoludki” wraz ze swoimi wychowawczyniami biorą udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Koordynatorami tego programu w naszym przedszkolu jest Agnieszka Szczepańczyk i Marta Mielczarek.

Program trwa od 22 października 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku.

Cel główny projektu:

 

  • Popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych;
  • Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury;
  • Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw.

 

Opis projektu:

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden  z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz wiele innych ekologicznych działań.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku      i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.