KONKURS PLASTYCZNY ” ZWIERZĘTA W UTWORACH JANA BRZECHWY I IZY SKABEK”

26.04.2016 w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „ Zwierzęta w utworach Jana Brzechwy i Izy Skabek”.  Konkurs został zorganizowany  na terenie naszego przedszkola przez Panią Barbarę Wierzbicką i Panią Agnieszkę Szczepańczyk. W konkursie wzięły udział dzieci z : Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 4, Przedszkola Nr 5, oraz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 7.  Z zaproszenia skorzystała i zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Iza Skabek, której bardzo dziękujemy za przybycie. Konkurs rozpoczął się wyborem jury,  w którym zasiadły: Pani Iza Skabek, Pani  Barbara Pawłowska, oraz mama jednego  uczestników konkursu. Wprowadzeniem do konkursu był krótki występ dzieci z naszego przedszkola z grupy „Żabki” , które zaprezentowały utwory Pani Izy Skabek i Jana Brzechwy. Następnie Pani Iza Skabek przeczytała kilka wierszy swojego autorstwa. Po czym dzieci przystąpiły do swoich prac. W ciszy i z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje „dzieła”. Jury miało nie lada problem wybrać najlepsze prace i przyznać miejsca, gdyż każda z nich była wyjątkowa. Dlatego też wszystkie dzieci zostały nagrodzone.  Jednak na szczególne uznanie zasłużyły: Weronika Latosińska P-4 – I miejsce, Maja Wiśniewska P-5 – II miejsce,  Natalia Opala P-4 oraz Natasza Zasuń  P-5 – III miejsce.  Na koniec Pani Iza Skabek na prośbę uczestników złożyła swoje autografy i dedykacje w książeczkach swojego autorstwa, które wręczyła dzieciom.